среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Пожар во појасот меѓу Асамати и Езерани на Преспанско Езеро

Пожар во појасот меѓу Асамати и Езерани на Преспанско Езеро

Вчера околу 17.30 часот во близина на село Асамати, ресенско, настанал пожар покрај брегот на Преспанското Езеро, при што била опожарена околу два километри трска и пожарот се ширел кон село Езерани.

Се преземаат мерки за гаснење на пожарот.

Коронавирус