понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 60
home Вести

Пожар во центарот на Скопје (ВИДЕО)

Пожар во центарот на Скопје (ВИДЕО)

Пожар попладнево зафати напуштен објект во центарот на Скопје, на улицата Максим Горки, спроти Соборниот храм.

13 пожарникари со неколку против пожарни возила успеаја да го изгаснат огнот. Од противпожарната бригада за Канал 5 ТВ велат дека брзо го локализирале и изгаснале огнот.

Нема повредени, а дополнително ќе се утврдуваат причините за избивањето на пожарот.

Коронавирус