сабота, 19. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Пожар во Бутел, гори поголема површина сува трева

Пожар во Бутел, гори поголема површина сува трева

Сува трева во моментот гори на полињата после населбата Бутел. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенира со три возила и десет пожарникари.

Оттаму за МИА изјавија дека е зафатена поголема површина на сува трева и оти сè уште се работи на гаснење на пожарот.

Причините за пожарот засега се непознати. (МИА)

Коронавирус