четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 0
home Вести

ПОЖАР ВО БЛИЗИНА НА СРЕДНОТО ДИМИТАР ВЛАХОВ – еве ги деталите!

ПОЖАР ВО БЛИЗИНА НА СРЕДНОТО ДИМИТАР ВЛАХОВ – еве ги деталите!

Од пожар е зафатена тревата позади скопското средно училиште „Димитар Влахов“, информираа за МИА од Противпожарната служба – Скопје.

Оттаму соопштија дека веќе се испратени екипи на терен кои работат на гаснење на огнот.

Коронавирус