четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Пожар во Ајватовци, гори сува трева

Пожар во Ајватовци, гори сува трева

Во селото Ајватовци, во општина Илинден вечерва околу 18:20 часот изби пожар.

Од Противпожарната служба за МИА изјавија дека на местотот се испратени три возила со цел да ја изгаснат огнената стихија.

Посочија дека е запалена сува трева, како и дека во околината на местото каде што е предизвикан пожарот нема куќи.

Се уште не е позната причината за пожарот.

Коронавирус