вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 157
home Вести

ПОЖАР СЕ ШИРИ КОН МАГИСТРАЛНИОТ ПАТ: Во прекин сообраќајот на патот Штип-Кочани

ПОЖАР СЕ ШИРИ КОН МАГИСТРАЛНИОТ ПАТ: Во прекин сообраќајот на патот Штип-Кочани

Магистралниот пат Штип-Кочани вечерва, од 21 часот, е во прекин во двата правци поради пожар во кој гори стрниште и ниви и се шири кон магистралниот пат.

Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), нормализиран е сообраќајот на регионалниот патен правец Делчево – Пехчево.

Коронавирус