среда, 7. декември 2022. Вести денес: 177
home Вести

Пожар остави 6-члено семејство без покрив над глава, да им помогнеме на Божиновски (ФОТО)

Пожар остави 6-члено семејство без покрив над глава, да им помогнеме на Божиновски (ФОТО)

Опожарена е куќата на семејството Божиновски од Скопје при што без покрив над глава остана 6 члено семејство. Од пожарот била зафатена и изгорена целата куќа.

Апел за помош:

Апелираме до сите хумани граѓани, да застанеме рамо до рамо и заеднички да се сплотиме во рамките на можноста да помогнеме со финансиска поддршка за возобновување на нивниот дом по катастрофалната загуба која го снајде ова семејство.

Можете да помогнете на жиро-сметка на НЛБ Банка 210501555488072 на име Лилјана Божиновска со цел на дознака “за донација”,  или девизна сметка на име Лилјана Божиновска на НЛБ Банка со:

IBAN Code МК07210501555488072
SWIFT: TUTNMK22

Qatar 2022