недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 39
home Вести

Пожар кај Тиквешко Езеро, зафатена е и шума

Пожар кај Тиквешко Езеро, зафатена е и шума

Пожар беснее кај Тиквешко Езеро, зафатена е и борова шума, за МИА потврдија од Територијална противпожарна единица Кавадарци.

Три екипи пожарникари со три противпожарни возила и две екипи од подружницата на ,,Национални шуми” со две возила интервенираат на терен, а помагаат и луѓе од селото Ресава. (МИА)

Најнови вести