сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Пожар избувна во Кисела Вода (ФОТО+ВИДЕО)

Пожар избувна во Кисела Вода (ФОТО+ВИДЕО)

Пожар избувна во скопската населба Кисела Вода, поточно во подземните гаражи на трговскиот центар кај Стара рампа.

Најверојатно станува збор за запалена инсталација, а во моментов екипите на Пожарната бригада се на терен обидувајќи се да го стават пожарот под контрола, пренесува Слободен печат.

Видеото може да го погледнете на следниот линк.

Коронавирус