сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Вести

Пожар избувна вечерва кај новата зграда на НБРМ

Пожар избувна вечерва кај новата зграда на НБРМ

Пожар избувна вечерва кај новата зграда на Народната банка, која се гради до Министерството за надворешни работи.

Командантот на Противпожарната бригада на Град Скопје, Ѕвонко Томевски, за „Макфакс“ изјави дека во гаснењето на пожарот интервенирале две возила и пет пожарникари и дека огнот е изгаснат.

Тој информира дека горел градежен материјал и дека пожарот бил надвор од објектот.

Причините засега не се познати.

Коронавирус