вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 47
home Вести

Пожар горел и во Македонска Каменица: Едно лице повредено

Пожар горел и во Македонска Каменица: Едно лице повредено

На 04.08.2021 околу 00.36 часот СВР Штип било пријавено дека во с.Дулица, општина Македонска Каменица, настанал пожар помеѓу маалото „Катанци“ и училиштето, при што била зафатена нискостеблеста шума и сува трева.

Од екипи на Територијалната противпожарна единица Македонска Каменица и месното население пожарот бил изгаснат.

При гасење на пожарот, со повреди се здобил Н.В..

Коронавирус