понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 73
home Вести

Повторно земјотрес во Грција – се почувствува и во Македонија

Повторно земјотрес во Грција – се почувствува и во Македонија

Утринава повторно земјотрес со јачина 2,9 според Рихтер ја потресе Грција.

Епицентарот на земјотресот е на 4 километри северозападно од Лерин, на длабочина од 10 км.

Земјотресот е почувствуван и на територија на Македонија.

Коронавирус