сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 46
home Вести

Повторно уапсена Моника Ристеска

Повторно уапсена Моника Ристеска

Околу 18 часот синоќа на улица во Куманово, лишена од слобода е Моника Ристеска, по што е извршен претрес во нејзиното престојувалиште во Куманово и се пронајдени околу пет грама канабис.

Во овој момент се чека вештачење од МВР по што Јавен Обвинител од ОЈО Куманово бара одредување мерка притвор, пренесува „Јанаки Знае“.

Коронавирус