понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Вести

ПОВТОРНО СНЕГ – еве какво ќе биде времето во текот на ноќта

ПОВТОРНО СНЕГ – еве какво ќе биде времето во текот на ноќта

Врнежи од дожд на пониските и од снег на повисоките места во текот на ноќта најавуваат синоптичарите.

Од Управата за хидрометеоролошки работи велат дека во западните делови врнежите повремено ќе бидат поинтензивни и проследени со засилен југозападен ветер.

-Под влијание на нов влажен бран, во недела попладне и во текот на ноќта кон понеделник ќе има нови врнежи од дожд, а само на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во западните делови, каде локално се очекува да наврнат над 20 л/м2, се наведува во соопштението.(МИА)

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија