сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 32
home Вести

Повторно се откажуваат летови на аеродромот во Скопје

Повторно се откажуваат летови на аеродромот во Скопје

Поради густата магла, утринава се откажани неколку летови од Меѓународниот аеродром Скопје.

Откажани се полетувањата за Виена, Загреб и Истанбул. Утринава од скопскиот аеродром полетале само авионите до Гетеборг, Малме и Лондон.

И вчера попладне и ноќеска поради магла и намалена видливост повеќе летови беа откажани или пренасочени кон други аеродроми.

Најнови вести