вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Вести

Повторно нaпaдната екипата на „Инфомакс“: Иcкpшена опремата на новинарите (ВИДЕО)

Повторно нaпaдната екипата на „Инфомакс“: Иcкpшена опремата на новинарите (ВИДЕО)

Вчерва повторно нападната е екипата на „Инфомакс“ во Кочани, на истата локација каде што и претходно беа нападнати.

Како што пренесуваат, само што се појавијавиле, најмалку 40-тина лица се собраа околу нив и почнаа да викаат и да им се закануваат.

Присутните цело време довикувале со навреди и пцовки, а во еден момент, еден од нив им ја турнал и им ја оштетил опремата на новинарот Александар Митовски, кој го снимаше целиот инцидент.

Коронавирус