сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 0
home Вести

Повторно гори трска во Струга

Повторно гори трска во Струга

На брегот од Охридското Езеро, на потегот од Струга кон село Калишта настанал пожар во кој изгорела трска и сува трева. Пожарот бил изгаснат од екипи на Територијалната противпожарна единица Струга.

Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

фото: mkd.mk

Коронавирус