вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 43
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Повторно дожд и грмежи- еве какво ќе биде времето до среда

Повторно дожд и грмежи- еве какво ќе биде времето до среда

Дожд за време на викендот најавуваат метеоролозите со температури до 34 степени.

Во следните денови ќе преовладува претежно стабилно време со умерен, а од недела повремено зсилен северен ветер. Во попладневните часови не е исклучено да има локален краткотраен дожд, повеќе во планинските региони.

Во сабота попладне ќе има повеќе услови за локален пороен дожд со грмежи.

Утринските температури ќе се движат утре од осум до 18 степени, во сабота од 10 до 19, во недела од 11 до 20, во понеделник од 10 до 19, во вторник од девет до 18 и во среда од осум до 17 степени.

Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 33 утре, во сабота од 27 до 34, во недела од 25 до 33, во понеделник од 24 до 32, во вторник од 25 до 32 и во среда од 26 до 33 степени.