петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 52
home Вести

ПОВТОРНО ДОАЃА СНЕГОТ И ДОЖДОТ: УХМР со детална временска прогноза за наредните денови, еве кога не очекува конечно затоплување

ПОВТОРНО ДОАЃА СНЕГОТ И ДОЖДОТ: УХМР со детална временска прогноза за наредните денови, еве кога не очекува конечно затоплување

Нов бран од врнежи од дожд ќе почне утревечер од северозапад и ќе трае и во среда преку денот, најави Управата за хидрометеоролошки работи.

– На планините овие врнежи ќе бидат од снег, а понекаде на северозападот повремен снег ќе има и на повисоките места. Во среда и во четврток ќе дува засилен северозападен ветер, соопшти УХМР.

Од четврток ќе биде стабилно со утрински температури кои на повеќето места ќе бидат негативни. Дневните температури ќе бидат во постепен пораст.

Најнови вести

Коронавирус