понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 155
home Вести

Повторно доаѓа дожд во Македонија

Повторно доаѓа дожд во Македонија

И во наредниот период ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност.

Утре ќе има попладневна дестабилизација со локален дожд и грмежи, претежно во северозападните и североисточните делови.

Во сабота времето ќе биде исто како утре- попладневен дожд и грмежи на одредени места.

Слично време се очекува и во недела.

Најнови вести