четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

Повремени прекини на сообраќајот на патот Кичево-Охрид

Повремени прекини на сообраќајот на патот Кичево-Охрид

На магистралниот пат А2 Кичево – Охрид (на потег од Пресека до с.Врбјани) денеска поради изведување градежни работи ќе има повремени прекини на сообраќајот во периодот од 11 до 15 часот.

Прекините ќе бидат во интервал од 10 до 15 минути, информира АМСМ.

Најнови вести

Коронавирус