понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Вести

Повремен дожд и температура до 22 степена

Повремен дожд и температура до 22 степена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд кој во текот на денот ќе се преместува кон исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер, а температурата ќе се движи од 13 до 22 степена.

Во Скопје слично време со температура до 20 степени.

Од вторник УХМР најавува локална појава на грмежи.

Најнови вести

Коронавирус