сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Повреден планинар со хеликоптер на МВР пренесен во болница

Повреден планинар со хеликоптер на МВР пренесен во болница

Повреден планинар бил пренесен во болница со хеликоптер на МВР.

Во текот на вчерашниот ден на Пелистер имало повреден планинар, истиот е превземен со хеликоптер од МВР и е пренесен во Државна болница Скопје.

Наскоро повеќе детали

Коронавирус