недела, 7. јуни 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Поволна временска прогноза: Нѐ очекува сончево и топло време

Поволна временска прогноза: Нѐ очекува сончево и топло време

Денеска нѐ очекува претежно сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од западен правец.

Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 28 Целзиусови степени, Маврово 16, Охрид 22, Битола 25, Кавадарци 29, Крива Паланка и Берово 23, Дојран 30.

И за утре прогнозата за времето е сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од западен правец.

Коронавирус