четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 34
home Вести

Повеќе од 8 часа: Јанакиески со часови одговараше на прашања во судницата за „ТНТ“

Повеќе од 8 часа: Јанакиески со часови одговараше на прашања во судницата за „ТНТ“

Доцна вечерва по 20.30 часот заврши маратонското рочиште за предметот „ТНТ“ на СЈО, во кое на прашањата на адвокатите од 12 часот, со паузи одговараше обвинетиот Миле Јанакиески, пренесува „Макфакс“.

Судското рочиште почна со натегање меѓу судијата Огнен Ставрев и адвокатите назначени по службена должност за времето потребно за увид во доказите и продолжи со испитување на Јанакиески, кое со паузи, траеше повеќе од осум часа.

Коронавирус