петок, 9. декември 2022. Вести денес: 196
home Вести

Потресно сведоштво на скопјанец: Пеколни моменти поминав во Ковид центар

Потресно сведоштво на скопјанец: Пеколни моменти поминав во Ковид центар

52 годишниот Зоран Нацевски од Скопје го живее вториот живот. 26 дневната битка во ковид центар со кислородна поддршка остави трајни последици врз неговото здравје. Исплашен и разочаран со солзи во очите Нацевски за Алфа ТВ раскажува низ какви маки поминал за да биде хоспитализиран, но и за пеколните моменти поминати во болница, особено првите три дена во ковид центарот на Клиниката за ОРЛ.

Нацевски од срце се заблагодари на неговите најблиски роднини и пријатели, за како што вели, вториот живот го живее благодарение на нив и на медицинскиот персонал.

Најнови вести

Qatar 2022