среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 74
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски гостин во „Отворено“ на Алфа денеска во 18:18 часот

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски гостин во „Отворено“ на Алфа денеска во 18:18 часот

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска ќе биде гостин во „Отворено“ на телевизија Алфа.

Тој ќе ја анализира изминатава 2018 година, која е најцрната година и најлошата за Македонија.

Емисијата е најавена за денес во 18:18 часот, а по тој повод тој објави и статус на Фејсбук.

-На 25.12 (вторник) од 18:18 часот сум гостин во ,,Отворено” на Алфа ТВ. Ќе направиме анализа на 2018 година. Заминува можеби најлошата и најцрна година за Македонија. Осврт за истата како и проекции за 2019. Вторник 18:18 часот Отворено на Алфа ТВ Гледајте!, стои во неговиот статус на Фејсбук.