сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 47
home Вести

Потпретседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓиев на работен состанок на подмладокот на Европската народна партија

Потпретседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓиев на работен состанок на подмладокот на Европската народна партија

Потпретседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Филип Ѓорѓиев присуствуваше на работен состанок на советот на „YEPP“.

Инаку, „YEPP“ е подмладокот на Европската народна партија, од која е дел ВМРО-ДПМНЕ.

Состанокот се одржа во германскиот град Минхен.

Најнови вести

Коронавирус