вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 165
home Вести

Потпретседателот на СДСМ Зеќири удри жестоко по ДУИ

Потпретседателот на СДСМ Зеќири удри жестоко по ДУИ

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зеќири преку својот Фејсбук профил жестоко удри по ДУИ откако Бујар Османи денеска преку изјава за медиумите изјави дека се вознемирени по одлуката на претседателот Пендаровски да го назначи за прв човек на Агенцијата за разузнавање Муслиу.

-Бујар вознемирен а Артан вчера кажа дека биле координирани со претседателот Пендаровски…. ццц
ДУИ мисли дека само полтрони може да се поставуваат на функции…
Не бе луѓе треба да сфатите дека има луѓе со кредибилитет и професионалци кој некој знае да ги цени.

Секоја чест и честитки за тимот претседателе Stevo Pendarovski!!!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус