петок, 10. јули 2020. Вести денес: 52
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Вести

Потпретседателот на БЕСА поднесе оставка

Потпретседателот на БЕСА поднесе оставка

Потпретседателот на Движењето БЕСА, Зекирија Ибрахими, ден пред утрешниот состанок на Централниот одбор поднесе оставка.

Тој истакна и дека нема да се кандидира за лидер на БЕСА на партискиот конгрес кој треба да се одржи во февруари.

Најнови вести

Парламентарни избори 2020