петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 118
home Вести

Потопло време и дожд

Потопло време и дожд

Денеска и во понеделник ќе преовладува сончево и потопло време со мала до умерена облачност, но по одделни котлини ќе има услови за појава на магла.

Под влијание на серија влажни бранови од вторник ќе има нови врнежи од дожд, а на планините од снег.

Коронавирус