понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Вести

Посвежо време, за викендот утрински температури околу нулата

Посвежо време, за викендот утрински температури околу нулата

Посвежо време со умерен до засилен северен ветер се очекува денеска во државата. Претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Минималната температура ќе се спушти меѓу 8 и 16 степени, а максималната ќе достигне до 25-тиот степен.

Во Скопје слично време со утринска температура до 11 степени и дневна до 21 степен.

За време на викендот и во понеделник синоптичарите најавуваат стабилно време со ниски утрински температури, кои на места ќе бидат околу нулата. Веќе од вторник се очекуваат нови врнежи од дожд.

Локални избори 2021