четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Постудено време со сончеви периоди, од утре снег и засилен ветер

Постудено време со сончеви периоди, од утре снег и засилен ветер

Времето во Република Македонија ќе биде променливо облачно и постудено со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус пет до четири, а дневната од нула до 10 степени.

Во Скопје, променливо облачно и постудено со сончеви периоди . Ќе дува умерен  северозападен ветер.

Следува период на променливо облачно и се постудено време со сончеви периоди. Ќе дува умерен, за време на викендот повремено силен северозападен ветер. Во северните делови на повисоките места и на планините ќе има услови за повремен снег, a во сабота повремен снег ќе има и во пониските места.

Коронавирус