петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 176
home Вести

Постоечките рестриктивни мерки остануваат во сила уште една недела?

Постоечките рестриктивни мерки остануваат во сила уште една недела?

Рестриктивните мерки воведени пред две недели остануваат на сила и во следните седум дена, дознава неофицијално Алсат.

Одлуката е донесена утрово на Главниот координативен кризен штаб, по предлог на Комисијата за заразни болести.

Предлогот за мерките треба да биде усвоен на утрешната владина седница.

Најнови вести

Коронавирус