вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Поставете прашање за коронавирусот и економските предизвици: Дуковски и Димитриеска-Кочоска ќе одговараат во живо

Поставете прашање за коронавирусот и економските предизвици: Дуковски и Димитриеска-Кочоска ќе одговараат во живо

ВМРО-ДПМНЕ денес со почеток во 17:30 организира “ live chat. Овој пат ќе разговараме со Д-р. Душко Дуковски и мр. Гордана Димитриеска-Кочоска на две теми “Превенција и заштита од коронавирусот“ како и економските аспекти и предизвици од Коронавирусот.

-Имате можност да поставите прашања, и на постот во прилог подолу и на live chat- от, кои ќе ви бидат одговорени за време на chat-от. Информирајте се за мерките за заштита и се останато што Ве интересира во врска со корона вирусот. Бидејќи секој живот вреди, да се однесуваме одговорно, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус