четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 125
home Вести

Последниот статус на убиениот Реџепи: Малкумина умираат како мажи!

Последниот статус на убиениот Реџепи: Малкумина умираат како мажи!

Наип Реџепи од Куманово е лицето кое вчера е убиено во Мала Речица.

Тој важел за еден од посериозните кандiдати за претседател на кумановскиот огранок на ДУИ.

Последната објава на неговиот Фејсбук профил е од 11-ти март на која пишува: „Многумина се раѓаат машки, но малкумина умираат како мажи“.

 

Коронавирус