вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Последна дистрибуција по градови: Во Македонија од коронавирус се заразиле 1978 лица, починаа 113

Последна дистрибуција по градови: Во Македонија од коронавирус се заразиле 1978 лица, починаа 113

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1978, бројката на оздравени пациенти е 1422, на починати е 113, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 443.

Последната дистрибуција по градови е:

Скопје – 713, активни 199, Куманово – 433, активни 34, Дебар – 51, активни 0, Штип-40, активни 5, Прилеп –210, активни 48, Тетово – 172, активни 77, Струга – 75, активни 8, Велес – 127, активни 43, Битола –28, активни 7, Охрид –23, активни 8, Кавадарци – 5, активни 0, Гостивар –21, активни 4.

Гевгелија – 4, активни 0, Струмица – 3, активни 1, Крива Паланка- 6, активни 1, Радовиш – 4, активни 0, Крушево – 3, активни 0, Кочани – 31, активни 0, Пробиштип – 2, активни 0, Кичево – 2, активни 0, Неготино -10, активни 3 (7 заболени лица од ПЕ Неготино се жители на Демир Капија).

Демир Хисар – 1, активни 0, Македонски Брод – 2, активни 0, Пехчево- 3, активни 1, Делчево-1, активни 0, Валандово -1, активни 0, Виница – 3, активни 1, Кратово-2, активни 1, Берово-1, активни 1, Свети Николе-1, активни 1.

Парламентарни избори 2020