недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 32
home Вести

Посилен земјотрес ја стресе Македонија пред повеќе од половина час

Посилен земјотрес ја стресе Македонија пред повеќе од половина час

Земјотрес ја стресе Македонија пред повеќе од пшоловина час. Потресот со јачина од 4 степени според Рихтер бил почувствуван во Стар Дојран.

Потресот бил на длабочина од два километри.

Минатата недела имаше потреси од 2 степени почувствувани во Скопје.

Потресот бил почувствуван од Грција.

Најнови вести

Коронавирус