петок, 30. септември 2022. Вести денес: 169
home Вести

Посебен сообраќаен режим поради протест утре во Скопје- еве кои улици ќе бидат затворени

Посебен сообраќаен режим поради протест утре во Скопје- еве кои улици ќе бидат затворени

Утре со почеток во 13 часот ќе се одржи најавен јавен протест кој што ќе започне во парк Чаир на бул. „Христијан Тодоровски Карпош“, а ќе продолжи кон Основен суд Скопје 1 на бул. „Гоце Делчев“, Собрание на Република Северна Македонија на ул. „11-ти Октомври“ и Влада  на бул. „Илинден“.

Поради тоа, затворени за сообраќај од 13 часот до завршување на протестот, ќе бидат следните улици:

– Ул.„Х.Т.Карпош“,ул. „Џон Кенеди“, ул. „Цветан Димов“, бул. „Крсте Мисирков“, бул. „ Гоце Делчев“, ул. ,,11-ти Октомври“, ул. „Васил Главинов“, бул.„ ВМРО“, бул. „Илинден“ и други околни сообраќајници.

СВР Скопје апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

Коронавирус