понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 94
home Вести

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ ќе стане татко

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ ќе стане татко

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски ја доби најрадосната вест дека станува татко, веста тој ја сподели со македонската јавност во своето гостување во емисијата „Магазин“ на телевизија Сител.

Неодамна портпаролот на опозицијата ја побара за сопруга својата долгогодишна љубов Соња.

Арсовски ja побара својата двојка на посебен датум, поточно на својот роденден.

Убавaта вест парот ја соопшти на социјалните мрежи.

Инаку девојката вереницата на Арсовски, Соња Тодорова по потекло е од Струмица, но веќе неколку години живее и работи во Скопје.

Коронавирус