петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 135
home Вести

Портпаролот на СДСМ Костадинов револтиран поради потфрлување на институциите за бегство на Груевски

Портпаролот на СДСМ Костадинов револтиран поради потфрлување на институциите за бегство на Груевски

Кога зборуваме за правна држава тоа значи дека секоја институција има свои надлежности и има свои одговорности. Кога веќе сме кај одговорноста јас апсолутно го прифаќам револтот кај граѓаните, еве и кај мене постои револт за бегството на Никола Груевски. Но кога зборуваме за одговорност таа одговорност мора да се лоцира, мора да се потврди. Каде е, што е? И после тоа соодветно да се спроведе или да се санкционира човекот кој што го прекршил законот. Како што во случајот оној што му помогнал на Никола Груевски во бегството треба да биде прво лоциран и после тоа соодветно санкциониран, призна Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ при гостувањето во емисијата „Само Вистина“.

Со ова Костадинов докажува дека е револтиран од институциите кои ги водат неговите сопартијци. Дали токму портпаролот на СДСМ ја призна грешката на власта дека потфрлила?

 

 

Најнови вести

Локални избори 2021