вторник, 28. јануари 2020. Вести денес: 0
home Вести

Пороен дожд и грмежи – подгответе се за нова промена на времето

Пороен дожд и грмежи – подгответе се за нова промена на времето

Времето во земјава ќе биде претежно сончево и топло, попладне особено во западните делови со изолиран развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи.

До сабота ќе се задржи доста топло време со повремено засилен северен ветер вдолж Повардарието, а во сабота ветерот ќе засилува насекаде.

Во сабота во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Од недела ќе биде малку посвежо.

Сончево и топло, попладне нестабилно со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Најнови вести