четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 18
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Вести

Пороен дожд и град во сабота

Пороен дожд и град во сабота

Од утре попладне и во наредните денови државата ќе биде под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса која ќе услови локален дожд и грмежи.

Синоптичарите за сабота најавуваат на места поинтензивни процеси во форма на невреме со пороен дожд, засилен ветер и услови за појава на град.

Парламентарни избори 2020