недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер: Невреме доаѓа до крајот на денов

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер: Невреме доаѓа до крајот на денов

Времето до крајот на денов на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во северните и источните делови.

Локално процесите може да бидат и поинтензивни. Ќе дува умерен ветер од западен и северозападен правец.

Во ноќните часови претежно стабилно.

Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската Котлина со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Коронавирус