среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 82
home Вести

Поранешните вработени од ОХИС утринава на протест

Поранешните вработени од ОХИС утринава на протест

Поранешните вработени од ОХИС-Скопје утринава од 8 часот ќе протестираат во Скопје.

Според нивната најава протестот ќе започне од зградата на Сојузот на синдикатите на Македонија, а ќе продолжи пред Собранието, Министерството за правда и ќе заврши пред Владата.

Поранешните вработени најавуваат дека на протестот ќе бидат изнесени факти за, како што велат, големиот криминал во тек на стечајната постапка и продажбата на фабриката ОХИС.

Коронавирус