четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 46
home Вести

Поранешните вработени од Охис ги бараат заостанатите плати

Поранешните вработени од Охис ги бараат заостанатите плати

И денеска протест пред владата. Поранешните вработени на државниот загубар Охис не се откажуваат од своите заработени пари.

Со години државата им должи 24 плати. Имаат судска одлука парите да им бидат исплатени и од владата побара итно решение.

Извор: Телевизија 24

Коронавирус