петок, 14. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Поранешниот премиер на Албанија против Зоран Заев

Поранешниот премиер на Албанија против Зоран Заев

Лидерот на СДСМ и екс-премиер Зоран Заев, за Албанците во Македонија вели дека пет банки не вредат на пазарот на гласови.

Во новата аудио бомба тој вели:

„Пет банки не вредат. Не вредат на пазарот на гласови. Со избори и они ќе се валоризираат….“

На тоа денес на својот Фејсбук профил се огласи и поранешниот премиер на Албанија, Сали Бериша.

Во продолжение прочитајте го стaтусот на Сали Бериша:

Коронавирус