вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 42
home Вести

Поранешни вработени во „Охис“ протестираат пред Владата, ги бараат заостанатите плати и придонеси

Поранешни вработени во „Охис“ протестираат пред Владата, ги бараат заостанатите плати и придонеси

Поранешни вработени во „Охис“, денеска протестираа пред Владата барајќи ги заостанатите плати и придонеси.

Тие биле кај министерот Шапуриќ и побарале 24 плати и придонесите од 16 месеци кои им се неплатени, пишува телевизија 21.

До сега овие екс вработени имале 13 средби и натаму ништо не било сменето.

Сумата која се бара е околу 5,5 милиони денари.

Утре ќе имаат средба со стечајниот управник.

Коронавирус