четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 65
home Вести

Поранешната потпретседателка на СДСМ Данева по изјавата за Бугарија: Во што се претвори Заев?

Поранешната потпретседателка на СДСМ Данева по изјавата за Бугарија: Во што се претвори Заев?

Поранешната потпретседателка на СДСМ Ана Павловска Данева која долги години беше и пратеничка од редовите на истата партија преку статус на Фејсбук прашува во што се претвори Заев откако.

„Секој политичар треба да има момент кога ќе подзастане и ќе се запраша: Во што се претворив?, пишува Данева.

Инаку таа овој статус го пишува откако во јавноста излезе интервјуто на Заев за бугарските медиуми каде тој вели дека Бугарите не биле фашисти и тие и помагале на Македонија, дури и ги ослободиле Куманово и Скопје.

Коронавирус