петок, 4. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Поранешен македонски пратеник поради коронавирусот во самоизолација

Поранешен македонски пратеник поради коронавирусот во самоизолација

Поранешниот пратеник Павле Богоевски предмалку на својот профил на „Фејсбук“ објави дека е во самоизолација, откако претходно патувал во Германија, држава со среден ризик од коронавирусот.

„Во моментов немам симптоми“, напиша тој.

Најнови вести

Коронавирус